Офіційний сайт
Новини:

Десна з мінімальним рахунком поступилася "гірникам"

19.10.2018

Дебютний матч в УПЛ Десна проводила з чемпіоном України – в Чернігові в протистоянні з донецьким Шахтарем. Відповідно, і перший матч другого кола Десні довелося проводити з Шахтарем, але цього разу вже на виїзді, в Харкові на стадіоні Металіст.

До “першої столиці” Десна відправилася за день до матчу, а дорога зайняла майже десять годин. Тож в четвер команда, по суті, більше відновлювалася, ніж активно тренувалася. Але попри це, команда перебувала в хорошому настрої – завдяки перерві в УПЛ сіверяни змогли детально підготуватися до матчу з гірниками. І Олександру Рябоконю вдалося здивувати стартовим складом – три центральні захисники – Імереков, Братков, Гітченко, високі фланги захисту – Фаворов і Мостовий. Дебют в УПЛ Андрія Якиміва, який зайняв місце в центрі поля поруч із Артемом Фаворовим та Коберідзе. І на вістрі атаки Філіппов і номінальний півзахисник Єгор Картушов.

Зміни, звісно, відбулися і в складі Шахтара. На тижні збірна України грала зі збірною Чехії, а вже у вівторок на гірників чекає матч з Манчестер Сіті. Тож Паулу Фонсека залишив на заміні Степаненка та Ракицького, але Марлос, Ісмаілі та Мораес в старті – тож матч обіцяв бути цікавим.

Перший момент в матчі створили господарі поля – вже на 3-й хвилині гри Ісмаілі прострілив в район 11-метрової відмітки, а Нем пробив невдало – вище воріт. Другий момент теж в активі бразильця – Нем, пробиваючи метрів з 20-ти, не влучив у ворота.

А от на 8-й хвилині гри Десна зобов’язана була відкривати рахунок в матчі – Картушов легко обіграв Кривцова, втік від захисників з центра поля, дійшов до штрафного майданчика і віддав на вільного Філіппова – Олександр метрів з 10-ти не влучив в ствір воріт, а Пятов вже не діставав би цей м’яч. Ще за кілька хвилин Десна знову створила момент – нестандартний розіграш кутового – Фаворов на Мостового, Андрій на Картушова і удар Єгора з лінії штрафного майданчика.

На 17-й хвилині гри небезпечно пробивав Патрік. Алан обігрався з Мораесом в центрі поля, підійшов ближче до штрафного майданчика і пробив поруч зі стійкою. В середині першого тайму Паст зіграв на випередження і перехопив передачу Ісмаілі. І практично тут же Десна створила свій момент – Артем Фаворов вивів на ударну позицію Якиміва, але Андрій без супротиву не влучив у ворота метрів з 12-ти.

В кінці тайму головою, після подачі Ісмаілі, пробивав Кайоде – вище воріт. А Філіппов ледь не пробив Пятова – удар заблокував Кривцов. В результаті після першого тайму нулі на табло. Варто відзначити, що Десна провела перший тайм ідеально, і як це не дивно звучить – за своїм сценарій. Надійна гра в обороні і швидкий вихід в атаку, як результат, Десна була ближчою до взяття воріт, ніж гірники.

На другий тайм обидві команди вийшли без кадрових змін. По суті, не змінився і хід гри. Але перший момент по перерві створили сіверяни – Пятов на долі секунди випередив Картушова і вибив м’яч на кутовий. Відповідь Шахтара – удар Майкона зі штрафного.

На 56-й хвилині гри небезпечно пробивав Ісмаілі – бразилець з гострого кута пробив поруч зі стійкою. Ще за кілька хвилин пробивав Бутко – вище воріт.

На 64-й хвилині гри Шахтар залишився в меншості. Кайоде в простому ігровому моменті вимкнув розум і наступив шипами на Імерекова, який вже падав. Справедлива червона картка. І практично тут же Фонсека провів першу заміну – Фернандо замінив Нема. Олександр Рябоконь відповів заміною Коберідзе на Люльку.

На 76-й хвилині гри Олександр Рябоконь провів другу заміну – Хльобас замість Філіппова. Синхронно відповів і Фонсека – Степаненко замість Хочолави. Остання заміна від тренерського штабу гірників – Коваленко замість Патріка.

На 86-й хвилині гри Десна могла вирвати перемогу. Картушов знову втік від захисників і вивів на ударну позицію Хльобаса – Дмитро трішки затягнув з ударом і дозволив Кривцову заблокувати удар. А на 88-й хвилині гри Мораес заробив перспективний штрафний удар, а Майкон ідеально його реалізував. 1:0.

Шахтар (Донецьк) – Десна (Чернігів) 1:0

Гол: Майкон, 88

Шахтар: Пятов, Нем (Фернандо, 69), Патрік (Коваленко, 79), Бутко, Ісмаілі, Кайоде, Хочолава (Степаненко, 77), Кривцов, Марлос, Майкон, Мораес. Запасні: Шевченко, Ракицький, Матвієнко, Болбат. Головний тренер: Паулу Фонсека.

Десна: Паст, Фаворов Д., Гітченко, Імереков (Ковпак, 90), Мостовий, Фаворов А., Якимів, Картушов, Філіппов (Хльобас, 76), Коберідзе (Люлька, 72), Братков. Запасні: Литовка, Банасевич, Волков, Старенький. Головний тренер: Олександр Рябоконь.

Попередження: Коберідзе, 34, Братков, 60, Мостовий, 69, Мораес, 78, Паст, 81, Імереков, 87, Марлос, 89

Вилучення: Кайоде, 64