Офіційний сайт
Новини:

БК "Десна" виграє у чернігівському дербі

16.11.2018

Пізно ввечері, 15 листопада, у чернігівській ОКДЮСШ пройшов матч першого туру чемпіонату області з баскетболу серед чоловіків, в якому зустрічалися дві команди обласного центру – “Десна” приймала “Октябрьский молот”. На чернігівському дербі побували співробітники прес-служби ФК “Десна”.

Перед матчем

Як ми писали, сезон для діючий “срібних” призерів обласного чемпіонату – “Десни” розпочався з виступів у меморіалі Чабанюка. У цьому передсезонному турнірі “деснянці” також посіли друге місце, поступившись у фіналі ОКДЮСШ.

А ось перед чемпіонатом мало не грянула сенсація: в опублікованому списку команд не виявилося відразу трьох учасників сезону 2017/18. І якщо відсутність одного з аутсайдерів першості – чернігівських “Варягів-2”, ще можна було пояснити, то те, що у чемпіонаті 2018/19 не зіграють “бронзовий” призер сезону 17/18 ніжинський “НДУ-Ніжин” та “срібна” “Десна” – було не менш несподівано, як грім та блискавка у листопаді.

Однак, на щастя, трохи пізніше списки команд були доповнені, і в них вболівальники знайшли й “Десну”, й “НДУ-Ніжин” (всього за звання чемпіона регіону поборються 7 колективів).

– Ми у роз’їздах усі, по роботі: не встигли толком зібратися, поки я не приїхав, – пояснив відсутність “Десни” у первинному списку учасників чемпіонату Чернігівщини, розігруючий команди Олександр Березюк.

У підсумку у першому турі “Десні” належало поборотися з земляками з “Октябрьского молота” – з командою, яка хоч й зайняла у попередньому чемпіонаті лише 5 місце, до певного етапу претендувала як мінімум на “бронзу”.

Й якщо на стартовий матч меморіалу Чабанюка “Десна” зуміла зібрати лише 5 гравців, то на першу битву чемпіонату команда представила вже більш численний склад – у заявку потрапили відразу 9 спортсменів, у той час як у “молотобійців” – лише 7.

Все під контролем

Почали команди досить натужно, важко добуваючи очки, проте вже до середини першої чверті деснянці “розігналися”, створивши собі перевагу у вісім очок: 10-2 на користь “Десни” – при такому рахунку номінальні гості взяли перший тайм-аут.

Проте здаватися “Октябрьский молот” не збирався. На 7-й хвилині “молотобоєць” Андрій Заворотний блок-шотом перервав атаку Дмитра Крикніна. Втім, після розіграного ауту “Десна” відповіла точним триочковим у виконанні Миколи Костенка: 13-4. “Десна” володіла помітною ігровою перевагою, що виливалося у цифри на табло: після першої чверті попереду були саме деснянці: 23-10.

У перерві “біло-чорні” (у такій кольоровій гамі грала “Десна”) зробили відразу 4 заміни – зі стартової п’ятірки на паркеті залишився тільки Березюк. І це позначилося на грі, яка стала більш млявою: за перші чотири хвилини чверті “Десна” набрала лише 2 очки, “Молот” – 5.

Бачучи це, тренерський штаб “деснянців” повернув на паркет Миколу Лакішека та Володимира Чехуна, зусиллями яких команда швидко завоювала чотири очки, відновивши статус-кво.

У цілому, гравці “Десни” діяли трохи швидше суперників, швидше приймали рішення, що призводило до того, що “деснянці” частіше перехоплювали м’яч та впевнено почували себе під кільцем. А ось у “молотобійців” не було видно козирів, за рахунок яких вони могли б переграти номінальних господарів. Як підсумок – у грі не відчувалося нерва, а ось з нервами у гравців “Десни” все було у порядку: за 2 секунди до кінця чверті Дмитро Крикнін відправив у кільце триочковий: 40-17 на користь “чорно-білих” до великої перерви.

Натяк на інтригу

Почалася друга половина матчу “чохлом” (так у баскетболі називають блок-шоти) від Чехуна. Володимир же у швидкій атаці мав завершувати справу двоочковим, але м’яч, полежавши на дужці, зісковзнув на паркет.

А ось у “молотобійців” справи пішли успішніше. Спочатку Денис Демещук реалізував 2 штрафних, потім Артем Широкий відправив у кільце триочковий. У результаті на 23-й хвилині гри рахунок став 40-22, все ще на користь “Десни”. У матчі з’явилася інтрига?..

До того ж справа для “чорно-білих” ускладнювалася тим, що за 6 хвилин 34 секунди до кінця чверті вони вичерпали ліміт фолів, а на лінію штрафних встав Артем Широкий. Потрапляй він два з двох, й, здавалося, у “молотобійців” міг з’явитися шанс наздогнати “Десну”…

І все знову під контролем

Але Артем не потрапив жодного разу, а у повторній затяжний атаці Крикнін з другої спроби забив два очки. Гра заспокоїлася, не встигнувши закипіти. Так що на 27-й хвилині зустрічі Березюк вперше сів на лавку – “Десна” стала грати без чистого розігруючого.

Закінчилася чверть точним попаданням з сиреною у виконанні важкого форварда “Десни” Олександра Горового: 58-36 перед заключним (було зрозуміло, що до овер-тайму справа вже не дійде) ігровим відрізком.

Останню десятихвилинку “чорно-білі” грали без розігруючого, а сама гра розпалася на епізоди. Баскетболісти вже нікуди не поспішали, а найяскравішим епізодом чверті варто визнати блок-шот у виконанні Заворотного – форвард “молотобійців” “зачохлив” Андрія Рум’янцева. Втім, на результат матчу це не вплинуло.

72-52 – “Десна” починає чемпіонат з розгромної перемоги у дербі.

– Гра була легенькою. Перемогли за рахунок класу, – коротко прокоментував підсумок зустрічі баскетболіст “Десни” Олександр Березюк. – Ми розраховуємо перемогти у нинішньому чемпіонаті. А на що нам ще розраховувати?..

– У нашому віці ми намагаємося перемагати за рахунок того, що у нас підуть кидки. Але цього разу не пішли… Тому, власне, такий результат. Багато програли підбирань на своєму щиті, багато дали закинути з другої, навіть з третьої спроби. Особливих шансів перемогти не було. На початку гри “Десна” кинула 7 дальніх кидків й 5 зі них потрапила – це сильно деморалізує: начебто разом розминалися, але у них пішло, а у нас – ні… – розповів про перебіг зустрічі атакуючий захисник “Октябрьского молота” Артем Широкий. – Результати в останні роки у нас, як правило, не дуже, тому, що команда не молода… Але будемо намагатися досягти максимального результату – інакше немає сенсу грати.

На цьому спортивний тиждень для уболівальників “Десни” не закінчується. У суботу у перенесеному матчі 3 туру чемпіонату української футбольної Прем’єр-Ліги “Десна” U-19 на “Чернігів-Арені” прийме однолітків з донецького “Шахтаря”. Нагадаємо, що у нинішньому сезоні наша молода команда ще не перемагала.
– Перемогти “Десна” U-19 може за рахунок тренувань, за рахунок командної згуртованості й виконання установок тренера. Тільки порядок – порядок завжди б’є клас, – поділився з футболістами рецептом перемоги розігруючий баскетбольної “Десни” Олександр Березюк.

Сподіваємося, наші гравці його почують, й звершать сенсацію, перегравши “Шахтар”.

Втім, для того щоб перемогти команді потрібна підтримка вболівальників. Так що приходьте у суботу, 17 листопада о 12-00 на “Чернігів-Арену” й допоможіть “Десні” взяти три очки у матчі з “Шахтарем”!